Czym płacić za jedzenie?

Problem ten jest znany od wieków. Ułożyliśmy sobie naszą nową super dietę (albo ułożył ją nam dietetyk). Już wiemy co mamy jeść aby być zdrowymi. Tylko teraz mamy problem. Nie wiadomo jak zapłacić za te całe jedzenie. Na szczęście wyjście z tej problematycznej sytuacji jest całkiem proste.

Mamy kilka rozwiązań. Pierwsze z nich to płatność gotówką. Po prostu wyciągamy hajs i płacimy. Nie jest do najlepsze rozwiązanie, gdyż zawsze ktoś może do nas podejść i zabrać nam wszystkie nasze ciężko zarobione pieniądze. Dlatego nie radzimy korzystać z tej metody, bo nie jest dobra. Praktycznie wszystko jest lepsze od płacenia gotówką. Już lepiej oddać pieniądze bezdomnym niż wyjąć portfel i zapłacić gdzieś gotówką, naprawdę. Co zostaje jeśli nie mamy zamiaru płacić gotówką?

Płatność kartą.

Oczywiście, są jeszcze inne metody. Ale większość z tych innych metod jest taka archaiczna, że nie ma sensu ich opisywać. Oczywiście, można zapłacić czekiem, wekslem albo przelewem bankowym. No ale nikt normalny nie idzie do sklepu i nie będzie wystawiał sprzedawcy czeku, albo nie będzie logował się do banku internetowego i deklarował polecenie przelewu za kupiony towar.

Dlatego polecamy płatności kartami płatniczymi. Karty dzielą się na kilka rodzajów. Są karty kredytowe, debetowe, przepłacone (prepaid). Każdy z tych sposobów jest dobry. Każda z nich jest dobra, bo różnią się tylko drobnymi szczegółami ale w gruncie rzeczy ich działanie jest praktycznie takie samo.

Przede wszystkim, płacenie kartą jest wyjątkowo bezpieczne. Nie ma co się nad tym zastanawiać. No po prostu nie da się stracić na płaceniu kartą. Nawet jeśli ktoś wypłaci bez naszej zgody pieniądze z naszego konta za pomocą karty, wystarczy zgłosić ten fakt a pieniądze wrócą na nasze konto w kilka godzin.

Dodatkowo, kolejnym zabezpieczeniem jest usługa cashback. Polega ona na tym, że możemy w każdej chwili zażądać zwrotu pieniędzy od sprzedawcy, jeśli wykryjemy, że jest coś nie tak z towarem lub transakcją. Sprzedawca wówczas będzie musiał udowodnić, że zrobił wszystko w porządku oraz że transakcja była autoryzowana zgodnie z prawem.

Jak widać, płacenie kartą i generalnie transakcje bez gotówki to same zalety. Pieniądze powinny w końcu odejść do lamusa i zniknąć w cieniu transakcji bezgotówkowych. Są one definitywnie lepszą, bezpieczniejszą, szybszą i wygodniejszą metodą płacenia za towary i usługi.

W przyszłości planuje się wszczepianie chipów pod skórę, które będą pełniły rolę elektronicznego portfela. Chip będzie zawierał moduł NFC, który zbliżeniowo będzie łączył się z terminalem płatniczym. Będzie wystarczyło zbliżyć rękę do terminala, na odległość nie większą niż 20 cm. Chip połączy się z terminalem i autoryzuje płatność. Dzięki temu będziemy mogli płacić za produkty bez karty płatniczej. To dopiero jest wygoda.

wallet-669458_640

Podobne wpisy

2 komentarze

  1. Karta jest wygodnym rozwiązaniem , którego często sama korzystam. Jednak są tego minusy bo często tracę kontrolę i kupuję różne rzeczy. Potem mąż się mnie czepia dlatego wolę płacić czasami gotówką.

  2. Uważam że warto mieć kartę ale nie zaszkodzi nosić przy sobie też gotówkę. Gdy trafimy do sklepu gdzie nie można płacić kartą to nie będziemy musieli szukać innego sklepu z terminalem płatniczym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *