sport

Dlaczego sport to zdrowie?

Do aktywności fizycznej zachęca się już najmłodszych. Czy wiesz, dlaczego ruch jest tak ważny? Okazuje się, że uprawianie sportu wpływa korzystnie nie tylko na naszą sylwetkę i atrakcyjny wygląd. Sport ma przede wszystkim dobroczynny wpływ na nasze zdrowie. Ci, którzy codziennie dostarczają sobie solidną dawkę ruchu, mogą liczyć na życie dłuższe nawet o 10 lat. Ale to nie wszystko, bo medycy wskazują o wiele więcej zalet.

 

Przede wszystkim aktywność fizyczna pozwala zapobiegać powstawaniu nadwagi czy otyłości. O dawna już wiadomo, że podczas ruchu spala się tkanka tłuszczowa i usprawnia działanie całego układu pokarmowego.

 

Podobno ci, którzy uprawiają sport, są bardziej szczęśliwi. Podczas wzmożonej aktywności, wydzielana jest zwiększona dawka hormonu szczęścia, uwalniane z organizmu są zaś toksyny. To dlatego codzienny jogging albo chociaż krótki spacer po parku poprawi nasze samopoczucie, ukoi nerwy i odpręży po ciężkim dniu.

Udowodniono również, że sport przyczynia się do normowania krążenia krwi i ciśnienia krwi. Zapobiega też chorobom stawów, zwyrodnieniom, stanom zapalnym.

 

Oczywiście, aby jednak tak było, do aktywności fizycznej należy się odpowiednio przygotować. W pierwszej kolejności warto wybrać jedną dyscyplinę, którą będziemy uprawiać. Co więcej, warto nabyć też akcesoria, dzięki którym aktywność będzie realizowana odpowiednio, a przede wszystkim bezpiecznie. Inaczej można nabawić się jedynie kontuzji. Jeśli chcesz biegać, wybierz dobre buty na https://sportowysklep.com/. Jeśli wolisz pływać, nabądź odpowiednie okulary. A może pragniesz ćwiczyć jogę? Kup więc profesjonalną matę.

 

Sport to zdrowie, ale tylko wtedy, gdy będzie uprawiany z przyjemnością i przy zastosowaniu odpowiedniej techniki. Ponadto, by przynosił korzystne efekty, należy uprawiać go regularnie. Pamiętajmy, że pierwsze pozytywne rezultaty zauważyć można dopiero po miesiącu, nie należy się więc zniechęcać. Systematyczność, cierpliwość i odpowiednia motywacja to cechy, które są niezbędne.

 

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *