depilacja laserowa

Koniec z depilacją nóg

Konieczność korzystania z jednorazowej maszynki co kilka dni, stosowanie kremów do depilacji, które mogą podrażnić skórę, bolesne zabiegi woskiem albo depilatorem. Do tej pory właśnie w taki sposób usuwałyśmy niechciane włoski z nóg. Zgodnie z obowiązującym kanonem piękna, skóra naszego ciała powinna być idealnie gładka, bez zbędnego owłosienia. Dzisiaj na szczęście jest skuteczny sposób na to, by się go pozbyć i to z różnych partii ciała. Kończyny dolne, pachy, okolice bikini, wąsik nad górną wargą – to najczęściej wybierane części partie ciała, które poddajemy depilacji laserowej. To właśnie depilacja laserem pozwala usunąć włoski bezpowrotnie. Dowiedz się o tego rodzaju zabiegach więcej. Jak działa laser, kto może korzystać z zabiegów i na jakie efekty można liczyć?

Po szczegółowe informacje, zapraszamy do: Klinika Spire Clinic laser&beauty

Na czym polega zabieg depilacji laserowej?

Depilacja laserowa to sposób na skuteczne pozbycie się niechcianych włosków z kończyn dolnych i innych części ciała. Najlepsze urządzenia laserowe, takie jak Vectus czy Motus usuwają zarówno włoski jasne i cienkie, jak i te gęste oraz ciemne. Dzięki temu pozbycie się raz na zawsze owłosienia jest możliwe bez względu na rodzaj włosków.

Urządzenie laserowe posiada specjalną głowicę. To właśnie ona wydziela wiązki laserowego światła, które wnikają w głąb skóry i docierają do cebulki włosa. Wpływają niszcząco na melaninę, czyli główny barwnik włosków. Z każdym kolejnym zabiegiem te stają się coraz jaśniejsze, aż wreszcie znikają całkowicie.

Trzeba pamiętać, że nie wystarczy jeden zabieg laserem. Depilacja laserowa to cała seria tego rodzaju naświetlań. Ilość oraz częstotliwość wykonywania kolejnych zabiegów zależy od indywidualnych preferencji, możliwości i rodzaju owłosienia. Aby skóra była idealnie gładka, najczęściej należy wykonać od 3 do 7 zabiegów, w co 4-8 tygodniowych odstępach czasu. O ilości zabiegów depilacyjnych może decydować jedynie specjalista, który kwalifikuje do zabiegów oraz je wykonuje.

Warto wspomnieć, że depilacja laserowa przy zastosowaniu najnowocześniejszych urządzeń nie jest bolesna i nie wiąże się z żadnymi powikłaniami. Głowica lasera posiada specjalną nakładkę chłodzącą, która działa jak naturalny znieczulacz. Co więcej, urządzenie automatycznie rozpoznaje rodzaj i strukturę włosków, które mają być usuwane, dzięki czemu dobierane są optymalne parametry wydzielanych wiązek laserowego światła. Nie ma więc mowy o poparzeniach skóry czy braku skuteczności zabiegów.

Dla kogo depilacja laserowa?

Trwałe usuwanie owłosienia to zabiegi skierowane do wszystkich osób, które chcą pozbyć się niechcianych włosków i cieszyć się już zawsze idealnie gładką skórą.

Efekty, które daje depilacja laserem

Pierwsze rezultaty działania laserowych wiązek światła widać już po pierwszym zabiegu, ale na te ostateczne efekty trzeba jeszcze poczekać. Po pierwszym zabiegu znika średnio połowa owłosienia, które było poddane naświetleniu. Z każdym kolejnym znikają kolejne. Po dokończonej serii nawet 99% owłosienia zostaje zniszczona, a włoski nie odrastają nigdy więcej. Dla utrzymania optymalnego efektu warto wykonać tzw. zabieg przypominający raz w roku.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *