Masaż wyszczuplający – czy działa?

masaż Radom

Szczupła i zgrabna sylwetka to marzenie niejednej kobiety. Metod wspomagania odchudzania jest bardzo dużo – jedne bardziej, inne mniej skuteczne. Do sposobów na pozbycie się zbędnych centymetrów należy m. in. masaż wyszczuplających. Czy stanowi on faktycznie skuteczną metodę walki z tkanką tłuszczową?

 

Masaż wyszczuplający niejedno ma imię. Istnieje bardzo wiele podziałów ze względu na osiągane efekty, a także wykorzystywaną metodę. Ich działanie opiera się w głównej mierze na zwiększonym niż w przypadku masażu relaksacyjnego nacisku. Wykorzystywane są również specjalnego rodzaju ruchu. Ma to na celu rozbicie odłożonego pod skórą tłuszczu na mniejsze cząsteczki, dzięki czemu łatwiej jest go wyeliminować. Oprócz tego, poprawiony jest przepływ krwi, co bezpośrednio wpływa na odżywienie skóry, która staje się wtedy bardziej napięta. Bardzo szybki efekt wyszczuplenia osiągnięty jest dzięki drenażowi limfatycznemu. Wzmożony przepływ limfy skutkuje zniwelowaniem obrzęków, co bezpośrednio wpływa na zmniejszenie obwodu pewnych części ciała, szczególnie w jego dolnych partiach. Masaż wyszczuplający jest najczęściej wykonywany na konkretnych partiach ciała, na których występuje zbędna tkanka tłuszczowa lub całościowo – na całe ciało.

 

Wspomniana wcześniej różnorodność metod wpływa na faktyczną skuteczność masażu wyszczuplającego. Cenne jest zastosowanie składników aktywnych o ujędrniającym działaniu, jak np. zielonej herbaty, kawy, olejku pomarańczowego czy błota z morza martwego. Oprócz tego bardzo dobre rezultaty osiągnąć można przy pomocy specjalnych akcesoriów wspomagającej masaż lub specjalistycznej aparatury. W przypadku tych pierwszych najczęściej stosowane są wałki i rolki ze specjalnymi wypustkami. Bardzo popularna jest również bańka chińska, która rozbija tłuszcz dzięki działaniu podciśnienia.

 

Na podobnej zasadzie działa również urządzenie aparaturowe zwane endermologią lub vacuumem. Złożony jest z dwóch obracających się rolek i dodatkowego efektu zasysania fałdu skórnego między nie. Jest ta bardzo efektywny zabieg, pozwalający na redukcję zarówno tkanki tłuszczowej, jak i cellulitu. Jak wszystkie pozostałe przykłady, zabieg ten przynosi najlepsze efekty, kiedy powtarzany jest kilkukrotnie i regularnie.

Bez względu na wybraną metodę, przy masażu wyszczuplającym liczy się przede wszystkim systematyczność i zaangażowanie w ogólnie pojęty zdrowy tryb życia. Zabieg ten, zarówno przy pomocy aparatury, jak i wykonany jedynie dłońmi, daje bardzo dobre efekty wspomagające odchudzanie.

 

Więcej na temat masażu możesz przeczytać tu: http://olender-beauty-spot.pl/masaz.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *