zabawy ruchowe dla dzieci w wieku przedszkolnym

Sport dla przedszkolaka

zabawy ruchowe dla dzieci w wieku przedszkolnymRuch to najlepsza forma rozwoju dziecka. Nic więc dziwnego, że kilkulatki ciągle biegają i uwielbiają wszelkie zabawy, które wiążą się z aktywnością fizyczną. Jaki sport im oferować, by ruch był przyjemny, rozwojowy, a przy tym w pełni bezpieczny? Wystarczy przyjrzeć się programowi, jaki realizowany jest w każdym przedszkolu. Ten zakłada zajęcia, w trakcie których najmłodsi mają szansę wykorzystać rozpierającą ich energię.

Jak organizowane są zabawy ruchowe dla dzieci w wieku przedszkolnym? Przede wszystkim przedszkolaki korzystają z zajęć rytmiki. Te odbywają się przynajmniej raz w tygodniu i są połączeniem lekcji tanecznych, muzycznych, plastycznych oraz typowego W-F, który z kolei proponowany jest już w szkołach.

Świecące w ciemności puzzle – super pomysł na prezent dla dziecka!

Najważniejsze jest to, by ruch dzieci wiązał się z przyjemnością, rozrywką, zabawą. Najlepiej też, by zajęcia były grupowe, bo wtedy jednocześnie rozwijać udaje się nie tylko aspekty motoryki ruchowej, ale także relacje społeczne, współpracę z rówieśnikami czy też umiejętność zdrowej rywalizacji.

Kolejna propozycja formy sportu w przedszkolach to zajęcia dodatkowe różnego typu, które dzieci mogą wybierać zgodnie z indywidualnymi potrzebami, preferencjami i zainteresowaniami. Do wyboru oferowane są sztuki walki, zajęcia taneczne, piłka nożna czy akrobatyka.

Warto również zwracać uwagę na aktywność, która ma na celu prowadzenie profilaktyki prozdrowotnej. Mamy tutaj na uwadze przede wszystkim postawę dzieci. Okazuje się, że większość przedszkolaków boryka się z koślawością kolan, stóp, płaskostopiem, skrzywieniem kręgosłupa. Chcąc niwelować tego rodzaju dysfunkcje, w placówkach przedszkolnych powszechnie oferuje się już tzw. korektywę.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *