generator ozonu

Czy używanie generatora ozonu pozwala na pozbycie się SARS-CoV-2?

Czas, w którym praktycznie wszystkie światowe społeczeństwa zmagają się z pandemią COVID-19 potrzebna jest dbałość o czystość i higienę, we wszystkich sferach życia, z których korzystamy. Interesującym pomysłem na dezynfekcję i dbanie o zajmowane powierzchnie jest ozonowanie, które cieszy się coraz większą popularnością. Czy ozonowanie jest skuteczna metoda w walce z bakteriami COVID-19 i bezpieczną dla naszego zdrowia?

Czym jest ozonowanie?

Trzeba zdawać sobie sprawę, że ozon jest odmiana tleny. Składa się z trójatomowych cząsteczek. Możemy spotkać go w przyrodzie, jako gaz, powstający w wyniku wyładowań elektrycznych w atmosferze. Większość z nas zna ozon z jego właściwości dezynfekujących. Generator ozonu to urządzenie, które wykorzystuje się do dezynfekcji w zamkniętych pomieszczeniach takich jak: dom, mieszkanie, biuro, magazynowa hala, samochód. Ozonator n1668 to urządzenie, gdzie powstają wyładowania elektryczne, które doprowadzają do przekształcenia tlenu znajdującego się w powietrzu, w silnie utleniający gaz, jakim jest ozon. Ze względu na jego stężenie może być szeroko wykorzystywany w dezynfekcji.

Czy proces ozonowania jest w pełni bezpieczny?

Aby zachować pełny stopień bezpieczeństwa, proces należy przeprowadzić w pustym pomieszczeniu. Warto pamiętać, że nie mogą się w nim znajdować rośliny oraz zwierzęta. Aby nie narazić się na aktywne działanie ozonu, do pomieszczenia należy powrócić dopiero po kilkudziesięciu minutach, gdy ulegnie zredukowaniu stężenie aktywne. Jednak wszystko zależy od wielu czynników, także dla bezpieczeństwa warto poczekać około dwóch godzin. Nie należy przebywać w ozonowanym pomieszczeniu bez maski ochronnej. Organizm ludzki już po trzydziestu minutach jest w stanie przyzwyczaić się do obecności ozonu. Po tym czasie ma problem z rozpoznaniem ilości gazu w przestrzeni. Należy pamiętać, że wysokie stężenie ozonu jest niebezpieczne i może stanowić bezpośrednie zagrożenie zdrowia.

Czy ozonowanie sprawdzi się w walce z korona wirusem?

Ozon jest skutecznym gazem o właściwościach dezynfekujących. W odpowiednim stężeniu może zagrażać żyjącym organizmom. Nie możemy zapominać, że dodatkowo ozon jest bardzo agresywnym gazem i silnie toksycznym utleniaczem. Dlatego tak ważne jest jego odpowiednie stężenie w powietrzu. Generator ozonu pomaga w oczyszczeniu pomieszczeń z grzybów, alergenów, bakterii, czy wirusów, które osiadają i przez jeszcze jakiś czas żyją na powierzchni. Odpowiednie ozonowanie pomaga pozbyć się nieproszonych gości. Jednak warto podkreślić, że nie przeprowadzono jednoznacznych badań, które miałoby rozstrzygnąć, w jaki sposób ozonowanie wpływa na walkę z korona wirusem.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *