Jak swobodnie oddychać w maseczce ochronnej?

Funkcjonowanie z maseczką ochronną na twarzy niestety nie jest wygodne. Ta zakrywa szczelnie usta oraz nos, przez co uniemożliwia komfortowe oddychanie oraz mówienie. Eksperci jednocześnie potwierdzają, że oddychanie w tego rodzaju środkach ochrony osobistej powinno odbywać się dokładnie tak samo, jak bez ich stosowania. Oddech powinien być głęboki, miarowy, spokojny, przez nos. Nie jest to proste, kiedy jednorazowa maseczka chirurgiczna czy ta bawełniana wielorazowego użytku wręcz przykleja się do twarzy.

Jak nosić maseczkę?

Maseczka bez względu na jej rodzaj powinna dosyć ściśle przylegać do twarzy, zakrywając szczelnie usta oraz nos. Niemożność komfortowego oddychania bardzo często sprawia, że ta zostaje zsuwana z nosa, a takie działanie absolutnie nie chroni przed zarażeniem koronawirusem ani nie zapobiega jego rozprzestrzenianiu się. Alternatywą dla standardowych maseczek mogą być więc przyłbice ochronne. Te oferowane przez PLASTCORE 3D można dobierać wedle własnych preferencji. Produkowane są również te z wyprofilowaną opaską na twarz, jak również takie, które można dowolnie regulować. Wszystkie są certyfikowane, wielorazowego użytku, z powodzeniem można je dezynfekować. Przyłbice ochronne dają pełną swobodę oddychania oraz mówienia. Nadal jednak korzysta z nich regularnie jedynie 2% polskiego społeczeństwa.

Komfortowe oddychanie z maseczką

Ci wszyscy, którzy wybierają jednak maseczkę ochronną, powinni zaopatrzyć się w specjalną wkładkę dystansową REbreath od PLASTCORE 3D. Zakłada się ją pod każdego rodzaju maseczkę, dzięki czemu uzyskuje przestrzeń pomiędzy samym materiałem maseczki a ustami oraz nosem. Zalety wkładki pod maseczkę REbreath to przede wszystkim:

  • swoboda oddychania,
  • swoboda mówienia,
  • idealne dopasowanie do rozmiarów głowy i kształtu twarzy,
  • zachowanie podstawowych właściwości maseczki,
  • możliwość wielorazowego stosowania,
  • możliwość regularnej dezynfekcji,
  • materiał poddawany jest recyklingowi,
  • produkt posiada europejski certyfikat,
  • niski koszt inwestycji.

Biorąc pod uwagę obowiązek zakrywania nosa oraz ust w przestrzeni publicznej jeszcze przez długi czas, wydaje się rozsądnym zaopatrzenie w akcesoria ochrony osobistej, które dają optymalny komfort funkcjonowania. To tak ważne przede wszystkim dla osób, które muszą w maseczce spędzać wiele godzin, jednocześnie chroniąc przed zarażeniem koronawirusem siebie, ale też wszystkich osób w swoim otoczeniu.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *