salon fryzjerski poznań

Czym różni się nanoplastia od keratynowego prostowania włosów – dbam o siebie

Wszyscy wiemy, że dobry fryzjer jest w stanie zrobić z naszymi włosami naprawdę wiele. Mają oni do dyspozycji wiele nowoczesnych narzędzi w postaci zabiegów na włosy, które są w stanie zmienić strukturę włosów zarówno od wewnątrz jak i na zewnątrz. Zabiegi te są w stanie poprawić kondycję włosów w bardzo radykalny sposób. Do takich zabiegów należą przede wszystkim zabieg keratynowego prostowania włosów, nanoplastia włosów, botoks na włosy. Do zabiegów mających na celu trwale wyprostowanie naszych włosów nalezą przede wszystkim nanoplastia oraz keratyna. Zabiegi te mimo, że są podobne w skutkach, różnią się od siebie w znaczący sposób. Jeżeli siedząc na fotelu fryzjera nie wiemy na który zabieg się zdecydować, musimy wiedzieć czego oczekujemy od takiego zabiegu i na czym nam zależy, dobry fryzjer (https://www.piotrsierpinski.pl/) również powinien nam doradzić które rozwiązanie będzie najlepsze dla naszych włosów.

Nanoplastia włosów, a keratynowe prostowanie włosów

Nanoplastia i keratynowe prostowanie to zabiegi na włosy których efekt końcowy jest bardzo zbliżony, po obu zabiegach włosy sa proste, gładkie i lśniące. Chcąc skorzystać z takiego zabiegu musimy wiedzieć czego oczekujemy i na czym nam zależy. Jeżeli zależy nam na odbudowie struktury włosa od wewnątrz zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie keratynowe prostowanie włosów. Keratyna to naturalny budulec włosa i pomaga ona zregenerować powstałe od wewnątrz ubytki włosa. Jeśli jednak chodzi nam o wyprostowanie bardzo kręconych włosów, a nawet włosów typu afro, powinniśmy zastanowić się nad zabiegiem  nanoplastii ponieważ  – efekt tego zabiegu na pewno sprosta oczekiwaniom.

Jeżeli chodzi o różnice pomiędzy tymi dwoma zabiegami warto również wziąć pod uwagę skład preparatów które są wykorzystywane do keratyny i nanoplastii. Do keratynowego prostowania włosów używany jest formaldehyd substancja o charakterystycznym zapachu, to przez nią zabieg keratynowego prostowania włosów nie jest zalecany dla kobiet w ciąży. W przypadku nanoplastii zabieg odbywa się bez użycia chemii, preparat do tego zabiegu mają skład organiczny.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *